Detlon proponuje ewidencja czasu pracy kierowcy.

Transport jest bazowym elementem prosperowania właściwie każdej działalności, tymczasem my jako właściciele, nieczęsto jesteśmy w stanie nadzorować aspekt logiczno-transportowego osobiście. Warto zaznaczyć, że tego typu kontrola w firmie jest zgodna z przyjętym prawem, jakie zapewnia broni spraw prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw, ale również odpowiada za bezpieczeństwo pracowników firm.

Opracowano wiele systemów służących do kontroli pracowników, jednakże każdy z nich ma na celu nie tylko dokonywanie pomiaru czasu pracy kierowców, ale również kontrolowanie całego procesu logistycznego w tym eksploatację pojazdów, ich dostępność, czy też zużycie paliwa.

Kroki te,przede wszystkim bazują na na sczytywaniu danych z kart kierowcy minimum raz na miesiąc albo w szczególnych przypadkach częściej. System ten jest bardzo ważny, w przypadku gdy chodzi o organizowanie rozkładu oraz rozliczania czasu pracy kierowców. Daje sposobność stworzenia indywidualnego rozkładu czasu pracy, gdzie godziny rozpoczynania i kończenia etatu mogą ulec zmianie, a mimo wznowionego zainicjowania etatu w tej samej dobie, nadgodziny nie są naliczane.

Niepodważalną rzeczą w organizacji jest harmonogram i ewidencja czasu pracy kierowcy. Dzięki planowaniu pracy przewoźników jesteśmy w stanie oszacować przybliżony czas potrzebny do finalizacji zamówienia, uwzględniający ilość odbytych kilometrów oraz czas przeznaczony na odetchnięcie. Nie należy zapomnieć tymczasem o tym, że plan jak również czas pracy kierowców musi pokrywać się prawami ustalonymi prawami na terenie naszego państwa oraz w Unii Europejskiej. Na ten przykład dobowy czas kierowania pojazdem pomiędzy dwoma dziennymi okresami odpoczynku nie może przekraczać niż 9 godzin. Respektując te przepisy, mamy niemalże pełne przekonanie funkcjonalnej pracy, w rezultacie także wartościowych interesów.